Šumava,
to je ráj turistů

Vyrazili jste na dovolenou, protože toužíte poznat nová místa a chcete si pořádně protáhnout svaly? Tak to jste zvolili Šumavu zcela správně – tolik možností výletů na jednom místě jen tak někde nenajdete. Kromě běžkařských stezek, které jsou krásně i v létě jako pěší výlet, můžete využít i dalších turistických tras v okolí.

Výlety

Černé jezero

60 km | 70 min autem
Černé jezero je jedno z nejkrásnějších a největších šumavských ledovcových jezer. Název byl odvozen zřejmě od zdánlivě černé vody, kterou vytvářel odraz okolních lesů na hladině jezera. Rozkládá se na svahu Jezerní hory (1 343 m) asi 4 kilometry na severovýchod od Železné Rudy.
Zjistit více

Čertovo jezero

55 km | 68 min autem
Čertovo jezero je součástí Národní přírodní rezervace společně s jezerem Černým. Cesta k němu vede severozápadním směrem od Železné Rudy. Podle pověsti, která dala jezeru jméno, se tu čert pokusil stáhnout do pekla mladou dívku. Dívka však přivázala čertovi na ocas těžký kámen. Kámen byl tak těžký, že se čert musel vší silou snažit udržet na zemi. Během souboje s dívkou vyrýval kotlinu, která se později zalila vodou a vytvořila jezero.
Zjistit více

Plešné jezero

70 km | 88 min autem
Jezero Laka leží v nadmořské výšce 1096 m n. m. a je nejvýše položeným ze všech šumavských jezer. Svojí plochou 2,78 ha a obvodem 870 m je nejmenší. Největší hloubka je 3,9 m a střední hloubka je pouze 1,4 m. Nachází se na české straně Šumavy pod horou Plesná.
Zjistit více

Prášilské jezero

45 km | 55 min autem
Prášilské jezero je jedním z pěti českých šumavských ledovcových jezer. Leží na východním výběžku hory Poledník (1315 m) ve výšce 1080 m nad mořem asi 5 km jihovýchodně od obce Prášily a asi 10 km západojihozápadně od Srní.
Zjistit více

Schwarzenberský kanál

64 km | 76 min autem
Plavební kanál z roku 1789 byl ve své době velmi významný, protože spojoval povodí Labe a Dunaje a tím překračoval hlavní evropské rozvodí. Kanál začínal na svahu vrchu Kužele nad Novým Údolím. Plavilo se jím dříví pod Třístoličníkem do řeky Mühl a dále do Dunaje. Kanálem se mohly plavit klády dlouhé až 24 m.
Zjistit více

Vchynicko-tetovský kanál

30 km | 30 min autem
Kanál pro plavení dřeva vybudovaný v letech 1799-1801 inženýrem J. Rosenauerem jako spojnice řek Vydry a Křemelné měl za úkol překonat nesplavný tok Vydry u Antýglu. Do roku 1958 byl kanál částečně využíván až po obec Rokytu. Dnes kanálem proudí pouze přebytečná voda.
Zjistit více
© Penzion U Horejšů 2023
Stránky vytvořil: 
websmarketing.cz
menu